Sakal Kıran İçin Pratik Çözümler

Advertisements

Sakal kıran erkeklerin daha çok yanaklarında ve boğaz bölgesinde görülebiliyor. Genellikle yuvarlak şeklinde oluşur ve o bölgede sakal çıkmaz. Bu da kötü bir görüntü oluşturur. Yazımızda da sakal kıran için çözümler üreteceğiz. Öncelikle sakal kıran oluşumunun 2 nedeni vardır. Bunlardan birincisi psikolojik problemlerdir. Aşırı stres ve kendini sıkma hemen kendini sakalda belli edebilir.
Eğer her şeyi stres yapıyorsanız, bunun için ilk önce bununla baş etmesini bilin. Aktarlardan alacağınız melisa çayını günde 2 kez taze bir şekilde demleyin ve için. Rahatladığınızı ve stresinizin azaldığını belirgin bir şekilde göreceksiniz.

Sakal kıran için bitkisel çözüm

Öncelikle bitkisel çözüm ile başlayalım.
Malzemelerimiz: Ardıç katranı, limon suyu ve vazelin.
Bir cam kabın (ağzı kapanabilir olsun) içine yarım kaşık ardıç katranı koyun içerisine yine yarım kaşık limon suyu ve 1 tatlı kaşığı da vazelin ekleyin. Bunu iyice karıştırın birbirine emişmesini sağlayın. Daha sonra sakallarınızın çıkmadığı yere önce sarımsak sürün. Ardından hazırladığınız bu karışımı krem şeklinde sürün. Bu işlemi 1 – 2 hafta devam ettirin. Zamanla sakal kıran bölgelerinde kıllanma göreceksiniz.

Sakal kıran için medikal çözüm

Öncelikle cildiye doktorunuza mutlaka görünün. Onun verdiği talimatlara uyun. Eczacınıza %3′lük hidrojen peroksit hazırlatın ve bunu kulak sileğine (ucu pamuklu çubuk) bandırın ve sakal çıkmayan bölgelere uygulayın. Zaten eczanelerde satılan Minoxil tarzındaki ürünlerde de hidrojen peroksit vardır.

6 Yorum

  1. Sakal kırana çözüm ararken bu siteye denk geldim ve bu kadar basit bir tedavi yöntemi olduğunu bilmiyordum sayenizde sakallarımla tekrar barıştım teşekkürler.

  2. Dan Bilzerian

    Sakın denemeyin Dan Bilzerian gibi olan sakallarım gitti köse kaldım dava açacağım

Yorum Yazın