Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir ?

Doğal yağların ilk sırasını alan kuşkusuz hint yağı besleyici ve zengin bir etkiye sahip doğal yağdır. İçerisinde barındırdığı E vitamini ve mineralleri sayesinde saç uzamasında çok faydalı olan yağ, saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Yağın içerisinde yer alan ‘ricinoleic asit’ saçınızda ve saç derinizde oluşan veya oluşabilecek tüm enfeksiyonları engeller ayrıca saç derinizdeki kan dolaşımını da hızlandırır. Bu nedenle saç deriniz ve kökleri rahat hava alacaktır ve saçlarınız sağlıklı, hızlı bir şekilde uzayacaktır.
Elbette hint yağı sadece saçların uzamasında kullanılmıyor, bu efsanevi doğal yağ ile düzenli bir bakım periyodu içine girerseniz; saçlarınızın çok daha hacimli ve güzel görünmesi kaçınılmaz bir gerçektir.

Zeytinyağı

Advertisements

Saçlarınızın hızlı ve çabuk uzamasında en etkin rollerden birini oynayan zeytinyağı en ideal nemlendirici sınıfında üst sıralarda yer almaktadır. İçerdiği E vitamini sayesinde saçlara ciddi anlamda yararı bulunuyor. Dışarıdan gelebilecek toz çevre kirliliği is duman gibi tehditlere karşı saçları ve saç tellerinizi zeytinyağı kaplayıp koruyucu tabaka oluşturarak kalkan görevi yapmakta ve antioksidan etkisi ile saçınızda ve saç derinizde kuruluk, kepeklenme gibi problemlerle en iyi şekilde savaşmakta ve önlemektedir. Bakım yaptığınız esnada zeytinyağınızın doğal olmasına özen gösterin, hint yağı gibi haftalık olarak 2 veya 3 kez saçlarınızı şampuan sürmeden önce; saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar süreceksiniz 1 buçuk veya 2 saat saçlarınızda bekleteceksiniz. Saçlarınızın kırıldığından şikayetçiyseniz; zeytinyağını saç uçlarınıza sürün, efsanevi yağ kırılmaları da engellemektedir.

Susam Yağı

Saç derinizi enfeksiyon kapması ya da mantar gibi sorunlardan koruyabilen doğal yağlardan olan susam yağının enfeksiyon temizleyici özelliği var ve saçlarınızın derisini nemlendiren susam yağını saçlarınızın sağlığı için tereddüt etmeden kullanabilirsiniz.

Jojoba Yağı

Saç derinizde oluşabilen sorunlara karşı jojoba yağını kullanmanızı tavsiye ederiz, bu yağ çok faydalı ve doğal bir yağdır. Saçlarınızın kabarmasını engelliyor ve saçlarınızda koparak dökülmeyi de en az seviyelere indirir. Ek olarak kepeğe de karşıda etkili olan bu yağı saçlarınızın bakımında kullanabilirsiniz.

Yorum Yazın