Gut (Damla Nikriz) Hastalığı Nedir ?

Nikriz hastalığı, halk arasında gut veya damla hastalığı olarak da bilinen son zamanlarda oldukça artan bir hastalıktır.

Nikriz Hastalığının Sebepleri Nelerdir ?

Advertisements

Her insan bazen gergin olur, ama eğer sürekli bir sinirlilik hissine sahipseniz? Rahat edemezsiniz ve kalbiniz genelde olduğundan daha hızlı atlar. Bunun işiniz, ilişkiniz ve hatta uyku alışkanlıklarınız üzerinde sonuçları vardır. Fakat ne zaman çok sinirliyiz ve rahatlayamayacağımızı nasıl fark ederiz? Bu yazıda, sinirlilik belirtileri ve sinirsel bir duygu tedavisi tarif edilmektedir.

Gut Damla Nikriz Hastalığı Belirtileri

Fiziksel efor sarf etmeden terlemeye başladığınızda gerginsiniz. Damarlarınız genişliyor ve kalbiniz daha hızlı atıyor. Kasların gerginleşir ve nefesiniz sığlaşır. Bazen, uzun zamandır gergin olsaydınız, yüreğiniz ağrır ya da göğsünüzde bir ağrı hissedersiniz. Kısa bir stres dönemiyle başlar, ancak bir süre sonra, gergin bir duygudan kurtulamayacağınızı hissedersiniz. Stresin sebebi zaten ortadan kalkmış olsa da, sürekli olarak gergin hissediyorsunuz. Bu, odaklanmayla ilgili sorunlara neden olabilir, hatta uyku sorunlarına neden olabilir. Uykuya dalmak veya uykuya dalmak için daha zor bir zamanınız var.

Gut Damla Nikriz Hastalığı Nedenleri

Sıklıkla, stres sinirlilik sebebidir. Yüksek stres seviyelerine sahip olmanıza neden olan bir şey oldu ve sık sık nasıl çözeceğinizi bilmediğinizi hissediyorsunuz. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, stres altında olduğunuz bir şey hakkında gergin olmanız, hatta geçtikten sonra bile gergin olmanız bile mümkün olabilir. Öyleyse, örneğin, bunu nasıl farklı bir şekilde yapabileceğinize veya gelecekte nasıl ilerleyebileceğinize dair endişelerinizi devam ettirebilirsiniz. Sürekli sinirlilik hissi olan insanlar genellikle sürekli olarak yüksek miktarda stres yaşarlar.

Gut Damla Nikriz Hastalığı Sinir Hissi Tedavisi

Stres genellikle sinir duygu nedenidir, stresle başa çıkmak için yararlıdır. Stres düzeyinizde çalışırken sinirsel duygunun azaldığını fark edeceksiniz. ’15Minutes4Me.com’ , stresle baş etmede size yol gösteren bir çevrimiçi kendi kendine yardım programı geliştirdi . Stresle başa çıkmanıza yardımcı olacak ve gelecekte stresli durumlarla nasıl başa çıkılacağını size öğretecek ipuçlarını verecektir.

Sinirlilik: Stres Testi Yapın!

Strese ne ölçüde maruz kaldığınızı ve bunun sinirsel hissiniz de ne gibi bir etkisi olduğunu kontrol etmek için Kendinize sürekli telkinlerde bulunup sürekli kendinizi kontrol ettirebilirsiniz. Bu sayede hem hastalığın önüne geçer hem de tedavi etmiş olursunuz.

Bir Yorum

  1. Faydalı bir siteniz var beğendim

Yorum Yazın